Projekt bydlení pro seniory

V současné době je připraven start výstavby prvního areálu komfortního bydlení pro seniory ve městě Stráž pod Ralskem nedaleko České Lípy. Jedná se o areál o rozloze cca 37 000 m2 s kapacitou ubytování pro 96 až 121 seniorů. Součástí areálu bude vybudování zdravotního střediska, rehabilitace, kadeřnictví, pedikúry a dalších služeb, které budou využívat občané z celého města Stráž pod Ralskem.

V nabídce ubytování budou k dispozici byty 1+kk o rozloze 38 m2 a 2+kk o rozloze 50 m2, které budou umístěné pouze v přízemí jako řadové domky s vlastní terasou a předzahrádkou. Celý areál bude disponovat parkem s lavičkami, venkovním altánem, zahradním krbem a vodním jezírkem, kde budou senioři trávit volný čas.

Dále bude v areálu vybudován velký vnitřní a venkovní společenský prostor pro konání kulturních akcí, které budou rovněž přístupné široké veřejnosti. Součástí života v tomto areálu bude poskytování úklidových služeb včetně praní prádla, údržby zeleně, atd., prodej základních potravin a spotřebního zboží ve vlastním koloniálu a zároveň pravidelná dovážková služba zboží na objednávku z nedalekých hypermarketů. Za účelem výletů a návštěv kulturních zařízení mimo Stráž pod Ralskem bude v areálu k dispozici mikrobus.


Fotogalerie projektu: